ForumTematyPostyOstatni Post
Brak nowych postów

MontmartreZabudowany starymi kamienicami, ciągnącymi się wzdłuż krętych i ostro wznoszących się, brukowanych uliczek i wąskich przejść ze schodami, o wyraźnie odmiennym charakterze niż reszta miasta. Niegdyś dzielnica ta miała charakter centrum rozrywki i głównej siedziby bohemy artystycznej. Obecnie jest niemal w całości opanowana przez przemysł turystyczny. Najbardziej rozpoznawalnym punktem jest bazylika Sacré-Cœur.
22Czw Lut 20, 2014 9:11 pm
addison addie
Brak nowych postów

Saint-Germain-des-PrésW połowie XVIII w na terenach wysprzedawanych przez zakon powstały liczne rezydencje arystokracji. Z czasem powstały tu także siedziby ministerstw, urzędów i ambasad. Po I wojnie światowej dzielnica stała się znana z intelektualnego życia, które toczyło się barach i kawiarniach. To tutaj znajdują się najbardziej popularne kawiarnie w Paryżu – Café de Flore i Les Deux Magots. Dzielnica rozciąga się nad lewym brzegiem Sekwany.
316Czw Lut 27, 2014 8:37 pm
loïc esme
Brak nowych postów

Le MaraisZnajduje się w trójkącie między Centrum Pompidou, Placem Bastylii i Placem Republiki. Najważniejszą arterią dzielnicy jest Rue de Rivoli. Uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych fragmentów metropolii, chętnie odwiedzany przez turystów. Wieczorem Le Marais, szczególnie ulica Vieille du Temple, staje się miejscem spotkań wspólnoty homoseksualnej.
00
Brak nowych postów

Quartier LatinNajbardziej znana z studenckiej atmosfery, wąskich ulicznych, wielu teatrów i kawiarni oraz artystycznej atmosfery. Tutaj znajduje się Sorbona.
567Wto Lut 25, 2014 10:20 pm
theo leslie & theo
Brak nowych postów

La DéfenseDzielnica stanowi główne centrum biznesu we Francji, z siedzibami większości wielkich francuskich koncernów i głównych przedstawicielstw koncernów zagranicznych. Oprócz tego spełnia także rolę centrum handlowego, wystawienniczego, rozrywkowego i transportowego. Na jej terenie znajduje się także kilkanaście ekskluzywnych apartamentowców i hoteli. Rozpoznawalna dzięki futurystycznej architekturze i nowoczesnemu łukowi triumfalnemu.
00